Červnové ceny jsou tu. Nejvýhodnější ceny v roce.

Doprava po celé ČR zdarma

Zákaznická linka

604 22 88 55

PO-ČT 7:30 - 16:00, PÁ 7:30 - 15:00

Zadejte PSČ a získáte lepší ceny pro váš region

Pokud začínáte topit dřevěnými briketami, je důležité se seznámit s jejich správným skladováním a efektivním spalováním, což zaručuje maximální využití jejich výhřevnosti.

Pro všechny, kteří se právě chystají poprvé topit dřevěnými briketami připravili několik základních rad.

Jaké podpalovače jsou vhodné pro dřevěné brikety?

Výběr podpalovačů pro dřevěné brikety je různý. Mezi nejběžnější patří parafínové kostky nebo bio-alternativní podpalovače z dřevěné vlny. Tyto výrobky jsou běžně k dostání v drogeriích, domácích potřebách nebo v supermarketech.

Upozornění: nikdy nepoužívejte alkohol nebo benzín na podpal dřeva! Opakovaně se objevují vážné požáry, při nichž dochází k úrazům!

Jaké množství briket je zapotřebí pro rozhoření?

Je důležité si uvědomit, že dřevěné brikety vlivem tepla nabývají na objemu. To je důvod, proč zaplňujeme topeniště přibližně jen do poloviny. Nejčastěji to znamená 2 – 3 brikety.

Jak správně topit dřevěnými briketami?

Informace najdete zde

Existují různé druhy dřevěných briket, které jsou vhodnější pro rychlé vytápění?

Díky své stlačené struktuře a jejich poměrně hladkému povrchu se eko brikety spalují pomaleji než palivové dřevo. Proto jsou některé brikety opatřeny různými vybráními, otvory apod. Prostřednictvím toho může vzduch lépe cirkulovat při hoření. Také otvor v kulatých dřevěných briketách napomáhá k rychlejšímu prohoření.

Noční – kůrové brikety

Takzvané noční brikety se vyznačují ještě pomalejším hořením. Kůrové brikety jsou dražší než běžné dřevěné, ale jsou dobré pro noční vytápění, protože udržují oheň (a tím i teplo) až cca 8 hodin.

Dřevěné brikety z naší nabídky

Přihlášení zákazníka


Registrovat se Zapomenuté heslo
Zavřít Přihlásit
Probíhá načítání polohy ...
Aplikuje se kupón ...