Červnové ceny jsou tu. Nejvýhodnější ceny v roce.

Doprava po celé ČR zdarma

Zákaznická linka

604 22 88 55

PO-ČT 7:30 - 16:00, PÁ 7:30 - 15:00

Zadejte PSČ a získáte lepší ceny pro váš region

Hledáte způsob, jak topit briketami účinně a zároveň chcete chránit životní prostředí? Odpovědí jsou alternativní paliva v moderních kamnech.

Hledáte způsob, jak topit briketami účinně ve svém domově a zároveň chránit životní prostředí? Odpovědí mohou být moderní formy topných kamen. Alternativní paliva jsou stále populárnější díky své vysoké energetické hodnotě a sníženému ekologickému dopadu. Víte, jak s nimi zatápět, abyste dosáhli co nejvyšší efektivity?

Topení dřevěnými briketami

Brikety jsou často vyráběny z recyklovaného dřeva nebo zbytků z dřevozpracujícího průmyslu. Jejich využití snižuje potřebu kácení stromů. Mají také nižší obsah vlhkosti ve srovnání s tradičními špalky. To znamená, že hoří déle a vytvářejí méně kouře. Ekonomicky je topení briketami často levnější než tradiční paliva. Jsou atraktivním řešením pro domácnosti a zároveň pro budoucnost naší planety.

Zdroj: Freepik

Kde nejlépe využijete brikety na topení?

Když se bavíme o ekologickém topení dřevěnými briketami, kamna vedou díky své schopnosti účinně využívat palivo a minimalizovat emise. Tato vysoce moderní zařízení jsou navržena v souladu s evropskými normami. V kombinaci s briketami, které mají nižší obsah vlhkosti a poskytují stabilní a dlouhotrvající žár, dosahují optimálního výsledku.

Jak topit briketami s nejnovější technologií?

Moderní kamna často využívají vícestupňové spalování. Dalším faktorem, který ovlivní,jak správně topit dřevěnými briketami, je dobře vyladění vzduchový systém, který umožňuje optimální proudění kyslíku a zvyšuje účinnost hoření. Třetím vlivným činitelem je co nejvyšší tloušťka stěn. To zlepšuje tepelnou akumulaci a znamená to, že kamna zůstávají déle vyhřátá, i když už nepřidáváte další palivo.

Jak topit briketami pomocí vícestupňového spalování?

V první fázi jsou brikety vystavené vzduchu s přívodem zespodu a začínají hořet. Spotřebuje se volně dostupný kyslík. V sekundární fázi znovu vzplanou primárně vzniklé plyny. Spolu s nimi je do komory přiváděn čerstvý vzduch, který napomáhá spalování.

To vede k vyšší účinnosti a snížení emisí do atmosféry. Některá kamna mají i tzv. „terciární vzduch“, kdy je do komory z horní části kamen přiveden další kyslík. Tento proces umožní zužitkovat zbytkové plyny a částice, které by mohly uniknout v předchozích fázích.

Jak topit briketami ve středně velkém rodinném domě?

Pro domek jsou nejlepší volbou kamna s tepelnými akumulátory. Tento typ zařízení dokáže vyzařovat teplo dlouho po vyhoření paliva, dokáže udržet konstantní teplotu v místnostech. I když jsou dražší v pořizovací ceně, tak vzhledem k úsporám briket na topení a dlouhé životnosti, dokáží tyto náklady kompenzovat. Mnoho kamen s tepelnými akumulátory je díky své konstrukci silně flexibilní a nabízí možnost volby. Jsou kompatibilní s různými druhy paliva, včetně dřeva nebo pelet.

Shrnutí na závěr

Ať si vyberete jakoukoliv formu ekobriket, plně využijete jejich energii jen s modernizovaným topným zařízením, které vyhovuje aktuálním normám. Efektivním způsobem, jak topit briketami je vícestupňové spalování, které využije nejen palivo, ale i spaliny, které vzniknou jeho hořením. Pokud si přece jen chcete užít pohled na plameny v krbu, jsou pro něj vhodné jak dřevěné, tak uhelné brikety z Německa známé pod názvem Rekord.

Dřevěné brikety z naší nabídky

Přihlášení zákazníka


Registrovat se Zapomenuté heslo
Zavřít Přihlásit
Probíhá načítání polohy ...
Aplikuje se kupón ...