Červnové ceny jsou tu. Nejvýhodnější ceny v roce.

Doprava po celé ČR zdarma

Zákaznická linka

604 22 88 55

PO-ČT 7:30 - 16:00, PÁ 7:30 - 15:00

Zadejte PSČ a získáte lepší ceny pro váš region

Správné skladování dřevěných briket je klíčové pro jejich dlouhodobou udržitelnost a energetickou efektivitu. Čtěte více.

Kde je možné skladovat dřevěné brikety?

Dřevěné brikety lze skladovat prakticky v jakýchkoliv uzavřených prostorách. Ať už v obývacím pokoji, garáži nebo i podkroví. Briketa je palivo s minimálním nárokem na plochu. Dřevěné brikety potřebují přibližně jednu třetinu prostoru pro skladování, oproti sypkým hmotám.

Kromě toho jsou zejména brikety ruf vzhledem k jejich tvaru, výhodně stohovatelné. Mohou být uloženy v jakémkoli skladovacím prostoru, poličce nebo mohou být volně uloženy v místnosti.

Dalším pozitivním rysem, který mluví o pohodlném skladování dřevěných briket, je čistota. Tyto eko brikety jsou bez zápachu a způsobují malou nečistotu.

Na co dát pozor při skladování dřevěných briket?

Lisované brikety by měly být skladované v suchu. Ve vlhkém prostředí nejen vlhnou, ale také ztrácejí kvalitu a účinnost paliva. Dřevěné brikety navíc nejsou chráněny proti napadení houbami. Ekobrikety by proto měly být vždy uloženy v suchých interiérech a mělo by být zajištěno pravidelné větrání.

Venku by dřevěné brikety měly být skladovány jen v nouzové situaci, a pouze na krátkou dobu. Nezbytnou podmínkou je zastřešení, protože je nutné zamezit jakémukoliv kontaktu s vodou, a to i nepřímému (stříkající voda zespodu).

Pokud chcete ukládat velké množství dřevěných briket v obytných místnostech nebo v podkroví, musí to být vždy v souladu s předpisy požární ochrany.

Jak dlouho je možné skladovat dřevěné brikety?

Pokud dodržujete tipy a pokyny pro správné ukládání dřevěných briket, můžete je skladovat i několik roků.

Dřevěné brikety z naší nabídky

Přihlášení zákazníka


Registrovat se Zapomenuté heslo
Zavřít Přihlásit
Probíhá načítání polohy ...
Aplikuje se kupón ...