Květnové ceny jsou tu. Nejvýhodnější ceny v roce.

Doprava po celé ČR zdarma

Zákaznická linka

604 22 88 55

PO-ČT 7:30 - 16:00, PÁ 7:30 - 15:00

Zadejte PSČ a získáte lepší ceny pro váš region

Dřevěné brikety do krbu znají všichni, ale u uhelných přemýšlí, jestli ano či ne. Použití uhelných briket přináší mnoho výhod. Přečtěte si o nich.

Při zmínce o briketách a krbu se stále mnoho lidí pozastaví nad otázkou, zda ano či ne. Dřevěné většinou znají, ale uhelné brikety do krbu je překvapí. Nevěří, že jsou skvělým palivem. Jak jste na tom vy? Nejdříve si představíme oba druhy, a pak se dozvíte o všech výhodách krbových briket.

Z čeho se produkují dřevěné brikety do krbu?

Dřevěné brikety do krbu se vyrábí z materiálu vznikajícího při zpracování kmenů různých stromů. Jsou to piliny, hobliny a štěpka, které se v lisu stlačí do charakteristických tvarů cihličky nebo válce. Jedná se o uhlíkově neutrální palivo recyklující surovinu bez jiného významného využití. Dřevěné brikety do krbu mají nízký podíl vlhkosti, proto jsou připravené k okamžitému použití.

Jak vznikají a jaké jsou vlastnosti uhelných briket do krbu?

Uhelné brikety do krbu vznikají stlačením mouru a prachu při teplotě 650 °C po dobu 30 minut. Mají tvar kvádru či puku se zaoblenými hranami. Neobsahují žádné aditivum pro soudržnost. Vynikají tvarovou stálostí společně s nízkým otěrem, a proto se s nimi snadno manipuluje. Uhelné brikety do krbu mají vysokou výhřevnost, dlouho žhnou, produkují minimum kouře a zůstává po nich velmi málo popela.

Zdroj: Freepik

Výhody briket do krbu

Oba druhy krbových briket ve svých vlastnostech výrazně předčí původní surovinu. U dřevěných briket do krbu vám odpadá nutnost skladovat velký objem špalků, štípání a obdobné činnosti. Místo toho máte po 8 až 10 kg zabalené válce nebo cihličky, které si pohodlně donesete kamkoliv. Samozřejmě, že jsou ideální do krbu, jejich původ je předurčuje k tomuto využití. Jsou vlastně koncentrovaným dřevem, když se do jedné krbové brikety vejdou až tří polínka.

Proč můžete použít uhelné briket do krbu?

U uhelných briket do krbu většina lidí nemá jasno. Ptá se, jestli opravdu uhelné brikety do krbu patří. Klasické uhlí obsahuje síru a při hoření vznikají plyny, které jsou pro dýchání nepříjemné a dokážou i poškodit plíce. Proto se v krbu, který máte v obytné místnosti, důrazně nedoporučuje jeho spalování. Naproti tomu uhelné brikety do krbu se produkují z toho nejkvalitnějšího materiálu, který je v procesu zbaven posledních zbytků tohoto škodlivého prvku. Díky tomu jsou zařazeny mezi ekopaliva.

Uhelné brikety do krbu mají výtečné vlastnosti

Pokud vás ani tohle nepřesvědčilo, výčet optimálních vlastností zahrnuje dlouhou dobu hoření. Když je po rozhoření necháte při staženém přívodu vzduchu žhnout, dokáží udržet váš domov ve stabilní teplotě po celou noc. Je to i díky jejich vyšší výhřevnosti, protože jsou v nich obsaženy ty nejlepší vlastnosti uhlí. Jen si představte ten komfort, když přidáte pár uhelných briket do krbu a můžete klidně spát.

Zdroj: Freepik

Ty nejlepší uhelné brikety do krbu pochází z Německa

Uhelné brikety do krbu Rekord jsou vyhlášené svou stabilní jakostí, vysokou výhřevností a kompaktností po důkladném slisování. Nikdy s nimi neuděláte chybu, protože jsou pod kontrolou laboratoře, která průběžně odebírá vzorky. Dohlíží se na výchozí materiál, výrobu i balení. V továrně v německé Dolní Lužici odebírají hnědé uhlí z dolů Nochten a Welzow-Süd, které jsou v blízkosti hranic s Českem a Polskem.

Jak s nimi správně pracovat?

Když budete používat brikety do krbu, vždy dbejte na správné zapálení. Krby v obytných místnostech potřebují, aby palivo příliš nedýmilo, protože je pak po celém domě cítit štiplavý kouř. Základem je zapálení a rozhoření suchého dřeva, až je do ruda žhavé. Pak na něj položte některý druh briket do krbu za zvýšeného přísunu kyslíku. Jakmile se rozhoří vzduch stáhněte. Docílíte tak dlouhodobého žhnutí. Specifikum uhelných briket do krbu je nutnost mít přívodu vzduchu zespodu a rošt.

Mají spoustu výhod

Jestli se na něčem nevyplatí šetřit, jsou to brikety do krbu. Cena je někdy vyšší, ale vrátí se v podobě vysoké výhřevnosti, bezpracnosti a skladnosti briket. A hlavně ušetříte čas, když nakoupíte už předem připravené balíčky na paletách. Jen si je donesete, nikde není žádný prach a špína. K nezaplacení je i absence štípání dřeva a další venkovní aktivity za každého počasí. Nakupujte u spolehlivého prodejce.

Dřevěné brikety z naší nabídky

Hana Vytopilová
Hana získávala vztah k přírodě od dětských let, kdy se začala zajímat o kameny. Od 7 let až do dneška tvoří sbírku minerálů. Její zájem o vše živé i neživé se prohloubil v 15 letech, kdy začala při svých toulkách v terénu profesionálně fotit krajinu a s focením dostihového sportu procestovala celou Evropu. To vše bylo zpečetěno vystudováním magisterského oboru Environmentální geologie na UP v Olomouci. Dokáže kvalifikovaně odpovědět na otázky z oblasti minerálů a hornin, fosilních paliv i alternativních zdrojů, společně s jejich vlivem na životní prostředí.
Zájmy:
geologie
ekologie
fotografie
dostihy

Přihlášení zákazníka


Registrovat se Zapomenuté heslo
Zavřít Přihlásit
Probíhá načítání polohy ...
Aplikuje se kupón ...