Květnové ceny jsou tu. Nejvýhodnější ceny v roce.

Doprava po celé ČR zdarma

Zákaznická linka

604 22 88 55

PO-ČT 7:30 - 16:00, PÁ 7:30 - 15:00

Zadejte PSČ a získáte lepší ceny pro váš region

Správná likvidace dřevního popela je zásadní pro ekologickou a bezpečnou manipulaci s tímto odpadem, který vzniká při spalování. Zjistěte více.

Jaké množství popela se produkuje spálením dřevěných briket?

Množství zbytkového popela z dřevěných briket je extrémně nízké ve srovnání s jinými palivy, např. s hnědým uhlím. Na 100 kg dřevěných briket připadá zhruba jen 1 kg popelaNáklady na čištění a likvidaci jsou tedy relativně nízké.

Je možné popel z dřevěných briket nějak využít?

Ano, protože dřevěné brikety jsou vyrobeny z ekologicky nezávadných surovin. Dokonce i po spálení jsou ve zbytkovém popelu důležité živiny, jako je hořčík nebo vápník, které prospívají rostlinám. Jsou tedy přínosné pro životní prostředí a mohou být opět použity například na zahrádkách.

Pozor: popel ale nesmí obsahovat zbytky fosilních paliv, jako je např. koks nebo uhlí. Kromě toho by při zapalování měl být použit bio-zapalovač jako je např. dřevní vlna třísky apod.

Hrubý popel z eko briket může být používán bez váhání ve vlastní zahradě jako hnojivo nebo smíšený v kompostu v tenkých vrstvách.

Upozorňujeme ale, že například rašeliniště a některé rostliny by neměly být hnojeny popelem z ekobriket, protože vyžadují kyselou půdu.

Tip: Přidejte asi 100 ml popelu (1/2 šálku) na 1 m2 půdy.

Na druhou stranu, jemný prachový popel, který se usazuje především ve filtrech kamen nebo komína, nesmí být používán k hnojení. Může totiž být kontaminován těžkými kovy, a proto by se měl likvidovat do odpadu. 

Kde může být popel z dřevěných briket obecně likvidován?

Popel z dřeva by měl být likvidován s domácím odpadem.

Dřevěné brikety z naší nabídky

Přihlášení zákazníka


Registrovat se Zapomenuté heslo
Zavřít Přihlásit
Probíhá načítání polohy ...
Aplikuje se kupón ...