Červnové ceny jsou tu. Nejvýhodnější ceny v roce.

Doprava po celé ČR zdarma

Zákaznická linka

604 22 88 55

PO-ČT 7:30 - 16:00, PÁ 7:30 - 15:00

Zadejte PSČ a získáte lepší ceny pro váš region

Topit dřevěnými briketami je výhodné z hlediska ekologie i ekonomie, neboť tyto brikety nabízejí vysokou výhřevnost a efektivní využití energie z obnovitelných zdrojů.

Stojíte před rozhodnutím, čím budete vytápět vaši domácnost? Dřevěné brikety jsou moderní, ekologické palivo, které si rozhodně zaslouží vaši pozornost.

Dřevěné brikety – více pohodlné než palivové dřevo, levnější než plyn

Dřevěné brikety jsou velmi moderní, ekologické a současně ekonomické palivo. Jsou vyrobeny z dřevního odpadu v dřevozpracujícím průmyslu a jsou proto velmi levné. Dřevěné brikety mají vysokou výhřevnost, srovnatelnou s hnědým uhlím a při spalování nezatěžují životní prostředí.

Na rozdíl od jiných recyklovaných topných produktů jsou eko brikety všestranné a hodí se do klasických kamen, krbů a sporáků.

Výhody dřevěných briket:

  • Univerzální palivo pro běžné typy sporáků, krbů, kamen a kotlů
  • Vznikající z recyklace biologického odpadu (biomasy)
  • Velmi dobrý poměr ceny a vytápění
  • Spalování briket je šetrné k životnímu prostředí
  • Snadná manipulace a dlouhá životnost

Dřevěné brikety mají vysokou výhřevnost a dlouhou dobu hoření

Zpracování dřeva produkuje jako vedlejší produkt velké množství dřevěného odpadu (biomasy), zejména piliny a hobliny. Odpad nemusí být ztracen, může být recyklován a používán k výrobě moderních biopaliv – dřevěných pelet nebo briket.

Ekobrikety se vyrábějí nejprve drcením dřeva, následným sušením, a nakonec jeho lisováním do konečné formy za vysokého tlaku a teploty. Při výrobě dřevěných briket se používají jako přísady pouze přírodní pryskyřice obsažené v biomase. Proto jsou dřevěné brikety velmi ekologickým zdrojem energie, jehož spalování neznečišťuje ovzduší.

Lisování briket pod vysokým tlakem má také pozitivní vliv na délku hoření. Důkladné sušení dřevěné buničiny dělá eko brikety palivem s vysokou výhřevností. Při dostatečné ochraně proti vlhkosti lze brikety skladovat i několik let.

Dřevěné brikety z naší nabídky

Přihlášení zákazníka


Registrovat se Zapomenuté heslo
Zavřít Přihlásit
Probíhá načítání polohy ...
Aplikuje se kupón ...