Květnové ceny jsou tu. Nejvýhodnější ceny v roce.

Doprava po celé ČR zdarma

Zákaznická linka

604 22 88 55

PO-ČT 7:30 - 16:00, PÁ 7:30 - 15:00

Zadejte PSČ a získáte lepší ceny pro váš region

Při rozhodování mezi dřevěnými briketami a palivovým dřívím je klíčové zvážit jejich energetickou efektivitu a praktičnost využití.

Dřevěné brikety předčí palivové dřevo vyšší výhřevností. Ta může být mezi 4,2 až 5,2 kWh/kg. Různé hodnoty jsou z velké části dány obsahem vody a použitou surovinou. V závislosti na obsahu vlhkosti má palivové dřevo průměrnou výhřevnost 4,1 kWh/kg.

Další významnou výhodou dřevěných briket je úspora místa a stohovatelnost. Tyto zdroje tepla jsou díky své praktické velikosti a tvaru dobře stohovatelné a mohou být také uloženy v obývacím pokoji vedle krbu. Naproti tomu dřevo zabere přibližně 3x větší skladovací prostor. Brikety jsou navíc bez hmyzu, zatímco v palivovém dříví mohou hnízdit malí škůdci.

Zdrojem pro výrobu briket je dřevní štěpka (hobliny, piliny ..), která může být buď z měkkého nebo tvrdého dřeva, které mají rozdílnou charakteristiku hoření. Tyto rozdíly se smazávají při kvalitním slisováním. Díky tomu si zákazníci mohou v našem internetovém obchodu vybírat ze širokého sortimentu dřevěných briket a nemusí mít obavy z kvality.

Hlavní výhody dřevěných briket:

  • mají vysokou výhřevnost
  • potřebují jen málo úložného prostoru
  • mohou se okamžitě použít k topení
  • hoří velmi dlouho
  • jsou čisté, praktické a bez škůdců
  • vytváří velmi málo popela

Pokud topíte kvalitními dřevěnými briketami, tak víte, že vám zbyde maximálně 1% popela. Tato skutečnost má příznivý vliv na životního prostředí.

Dalším pozitivním rysem energetické účinnosti briket je dlouhodobé uvolňování tepla. Zatímco dřevěné brikety díky vysoké hustotě materiálu hoří dlouhou dobu, musí být palivové dřevo častěji přikládáno.  

Dřevo je levnější, ale jeho příprava je pracnější.

Doma zpracovávané palivové dřevo je sice téměř vždy levnější – ale pracnost přípravy se nezapočítává, což je často opomíjeno při cenovém srovnání. Takže dřevo musí být nejprve poraženo, odvezeno z lesa a naštípáno. Přidejte k tomu dlouhou dobu skladování pro sušení. Předtím než lze palivové dřevo použít, je nutné sušeno nejméně devět měsíců, v optimálním případě až 2 roky.

Dřevěné brikety z naší nabídky

Přihlášení zákazníka


Registrovat se Zapomenuté heslo
Zavřít Přihlásit
Probíhá načítání polohy ...
Aplikuje se kupón ...