Květnové ceny jsou tu. Nejvýhodnější ceny v roce.

Doprava po celé ČR zdarma

Zákaznická linka

604 22 88 55

PO-ČT 7:30 - 16:00, PÁ 7:30 - 15:00

Zadejte PSČ a získáte lepší ceny pro váš region

Dřevěné brikety jsou pevné palivo vyrobené stlačením suchých dřevních pilin a hoblin bez použití jakýchkoli pojiv. Více o nich v článku.

Dřevěné brikety jsou dřevní palivo, které je vyráběno strojním lisováním suchých a přírodních dřevěných částic, jako jsou dřevěné hobliny nebo piliny a bez přidání chemických pojiv. 

Eko brikety patří k biogenním pevným palivům, které jsou vyráběny z obnovitelných zdrojů (surovin). Při použití dřevěných briket nedochází ke zvýšení koncentrace skleníkových plynů, jako je oxid uhličitý (CO2), metan (CH4) a oxid dusný (N2O). Dřevěné pelety a brikety tak chrání naše životní prostředí a klima. 

Brikety vyrobené z biomasy jsou vhodné pro naprostou většinu zařízení na vytápění či ohřevu, jako jsou kamna, kotle, sporáky a krby.

Ekobrikety mají velmi nízkou zbytkovou vlhkost. Dřevo potřebné pro průmyslové účely je předem vysušeno. Výsledné hobliny a piliny jsou proto ve velmi suchém stavu a mohou se snadno lisovat na dřevěné brikety. Díky nízké zbytkové vlhkosti mají dřevěné brikety velmi vysokou výhřevnost ve srovnání s palivovým dřívím. Spalování je velmi čisté a zanechává jen malé množství zbytků popela. Brikety jsou lisovány pod velmi vysokým tlakem, což způsobuje, že se jejich objem až třikrát zmenšuje. To dělá dřevěné brikety velmi efektivní, což je třeba vzít v úvahu při dávkování.

Briketování dřevěných briket dosahuje maximální homogenity vzhledem k fyzikálně-mechanickým vlastnostem paliv. Jejich výhody spočívají především v:

  • vysoká energetická hustota dřevěných briket z hlediska objemu, a s tím spojené logistické výhody,
  • výhodné dávkovací vlastnosti,
  • vysoká redukce vlhkosti procesem zhutňování,
  • vysoká stabilita při skladování (při skladování nedochází k biologickému rozkladu).

Dřevěné brikety z naší nabídky

Přihlášení zákazníka


Registrovat se Zapomenuté heslo
Zavřít Přihlásit
Probíhá načítání polohy ...
Aplikuje se kupón ...