Květnové ceny jsou tu. Nejvýhodnější ceny v roce.

Doprava po celé ČR zdarma

Zákaznická linka

604 22 88 55

PO-ČT 7:30 - 16:00, PÁ 7:30 - 15:00

Zadejte PSČ a získáte lepší ceny pro váš region

Při rozhodování o tom, čím topit, je klíčové porovnat různé možnosti vytápění, jako jsou plyn, elektřina, tuhá paliva a obnovitelné zdroje, s ohledem na jejich efektivitu, ekologii a náklady.

Plyn – komfortní způsob vytápění, ale celkové náklady na vytápění jsou velmi vysoké. Při topení briketami dosáhnete až poloviční úspory nákladů.

Elektřina – stejně jako u plynu velmi komfortní vytápění, ale ještě dražší než plyn.

Při topení briketami ušetříte až dvě třetiny nákladů.

Uhlí – osvědčený způsob vytápění, ale díky převažujícím nevýhodám na ústupu. Vždy je třeba objednat celou dodávku uhlí najednou a je potřeba počítat s velkou pracností při skládání. Při topení uhlím vzniká velké množství popela, a špíny. Uhlí není šetrné k životnímu prostředí.

I přesto, že 1 kguhlí stojí méně než 1 kg kvalitních dřevených briket, za topnou sezonu zaplatíte až o třetinu více než při topení dřevěnými briketami, protože v uhlí je velké množství popela.

Palivové dřevo – při zakoupení již zpracovaného dříví zaplatíte více než při topení briketami.  Při nákupu nezpracovaného dříví sice zdánlivě ušetříte, ale musíte počítat s výdaji za pořezání a štípání. Dřevo by vždy mělo ještě 2-3 roky schnout. Je tedy velmi náročné na skladovací místo.

Dřevěné brikety – nejvýhodnější a stále oblíbenější způsob vytápění. Stále více zákazníků oceňuje přednosti dřevěných briket – velmi vysoká výhřevnost, minimum popela, dlouhá doba hoření. Dřevěné brikety jsou suché a jsou vhodné k okamžitému topení. Dřevěné brikety jsou velmi skladné. Lze je objednávat postupně i během topné sezóny podle potřeby.

Ovšem i u dřevěných briket existují velké rozdíly. Levnější druhy briket jsou vyráběny jinou technologií, lisované pod menším tlakem, rychleji hoří a jejich spotřeba je tedy vyšší. Nejdůležitějším kritériem je výhřevnost a délka hoření briket. Takže navzdory vyšší pořizovací ceně za 1 kg kvalitní brikety, zaplatíte za topnou sezónu méně. Také je potřeba vzít v úvahu z čeho jsou dřevěné brikety vyráběny. Námi dodávané brikety jsou vyráběny výhradně z čistých pilin bez jakýchkoliv pojiv a příměsí.

Zkrátka není briketa jako briketa.

Dřevěné brikety z naší nabídky

Přihlášení zákazníka


Registrovat se Zapomenuté heslo
Zavřít Přihlásit
Probíhá načítání polohy ...
Aplikuje se kupón ...