Dřevěné brikety jako moderní a ekologické palivo používá stále více domácností. Dopravu zajišťujeme po celé ČR!

picture picture

Čím topit, aneb porovnání způsobů vytápění

Plyn – komfortní způsob vytápění, ale celkové náklady na vytápění jsou velmi vysoké. Při topení briketami dosáhnete až poloviční úspory nákladů.

Elektřina – stejně jako u plynu velmi komfortní vytápění, ale ještě dražší než plyn.

Při topení briketami ušetříte až dvě třetiny nákladů.

Uhlí – osvědčený způsob vytápění, ale díky převažujícím nevýhodám na ústupu. Vždy je třeba objednat celou dodávku uhlí najednou a je potřeba počítat s velkou pracností při skládání. Při topení uhlím vzniká velké množství popela, a špíny. Uhlí není šetrné k životnímu prostředí.

I přesto, že 1 kguhlí stojí méně než 1 kg kvalitních dřevených briket, za topnou sezonu zaplatíte až o třetinu více než při topení dřevěnými briketami, protože v uhlí je velké množství popela.

Palivové dřevo – při zakoupení již zpracovaného dříví zaplatíte více než při topení briketami.  Při nákupu nezpracovaného dříví sice zdánlivě ušetříte, ale musíte počítat s výdaji za pořezání a štípání. Dřevo by vždy mělo ještě 2-3 roky schnout. Je tedy velmi náročné na skladovací místo.

Dřevěné brikety – nejvýhodnější a stále oblíbenější způsob vytápění. Stále více zákazníků oceňuje přednosti dřevěných briket – velmi vysoká výhřevnost, minimum popela, dlouhá doba hoření. Dřevěné brikety jsou suché a jsou vhodné k okamžitému topení. Dřevěné brikety jsou velmi skladné. Lze je objednávat postupně i během topné sezóny podle potřeby.

Ovšem i u dřevěných briket existují velké rozdíly. Levnější druhy briket jsou vyráběny jinou technologií, lisované pod menším tlakem, rychleji hoří a jejich spotřeba je tedy vyšší. Nejdůležitějším kritériem je výhřevnost a délka hoření briket. Takže navzdory vyšší pořizovací ceně za 1 kg kvalitní brikety, zaplatíte za topnou sezónu méně. Také je potřeba vzít v úvahu z čeho jsou dřevěné brikety vyráběny. Námi dodávané brikety jsou vyráběny výhradně z čistých pilin bez jakýchkoliv pojiv a příměsí.

Zkrátka není briketa jako briketa.

Ke kamnům kvalitní sklo pod kamna místo plechu.

Kontaktujte nás

604 566 777

Levné dřevěné brikety

picture picture picture picture
Dřevěné brikety zavážíme po celé České republice. Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, Ústí nad Labem, České Budějovice, Hradec Králové, Pardubice, Havířov, Zlín, Kladno, Most, Opava, Karviná, Frýdek-Místek, Jihlava, Teplice, Děčín, Karlovy Vary, Chomutov, Jablonec nad Nisou, Přerov, Prostějov, Mladá Boleslav, Třebíč, Česká Lípa, Třinec, Tábor, Znojmo, Příbram, Cheb, Kolín, Trutnov, Orlová, Písek, Kroměříž, Šumperk, Vsetín, Litvínov, Uherské Hradiště, Český Těšín, Hodonín, Břeclav, Krnov, Litoměřice, Sokolov, Nový Jičín, Havlíčkův Brod, Chrudim, Strakonice, Valašské Meziříčí, Kopřivnice, Klatovy, Žďár nad Sázavou, Jindřichův Hradec, Bohumín, Vyškov, Blansko, Kutná Hora, Náchod, Jirkov, Mělník, Žatec, Beroun, Hranice, Louny, Otrokovice, Kadaň a další. Zobrazte si vybrané větší obce na území České republiky, do kterých zavážíme brikety.
Partnerské weby:
EnviWeb.cz - Ekologie, životní prostředí, zpravodajství ZmapujTo.cz - mapování černých skládek Ekologove.cz EnviMarket.cz - Ekologie, výrobky, služby EnviNews.eu - celosvětový agregátor zpráv z oblasti životního prostředí EKOzbozi.cz - výrobky šetrné k životnímu prostředí